Twitter

  • Eurofractie ChristenUnie Europarlementariër @petervdalen wil schadelijke afvalstoffen uit scheepsbrandstof weren http://t.co/talux9Cb

    Vandaag, 17:09
  • petervdalen Penalty Robben was niet alleen zéér dramatisch, maar blijkt nu ook voor sommigen uiterst kostbaar! http://t.co/9n0QRfEd

    Vandaag, 16:40
  • petervdalen Cypriotische regering redt Popular bank met 1,8 mrd Euro. Is veel: 10% van bruto binnenlands produkt. Is dit genoeg? Volgen er meer?

    18 mei 15:06
  • petervdalen Opmerkelijke naam van nieuwe Griekse premier: Pikrammenos. Vertaald: verbitterd. Tsja dat zijn inmiddels velen, in én buiten Griekenland

    18 mei 15:03
  • petervdalen In Spanje stijgt de spanning: velen hebben laatste dagen hun bankrekeningen leeggehaald, met name bij Bankia

    18 mei 15:00
  • petervdalen Griekse verkiezingen: zondag 17 juni. Vermoedelijk halen vele Grieken op de laatste werkdag daar voor = 15 juni, hun bankrekeningen leeg

    17 mei 18:46
  • petervdalen Cyprus volgt situatie in Griekenland nauwkeurig. Als in Athene de Euro omvalt wordt het hier in Nicosia ook héél moeilijk

    17 mei 18:38

Steun de petitie voor zondagsrust!

Website van de ECR Group

Website van de ECPM

Te gast in het EP


zijaanzicht vlaggen tour
     

Blokland actiefste parlementariër

woensdag 02 juni 2004 09:40 Afgelopen zaterdag publiceerde de NRC een verhaal waaruit blijkt dat Nederlandse EU-parlementariërs meer dan veel andere EU-landen gebruik maken van hun lidmaatschap. Ze zijn vaker aanwezig op de zittingen en nemen vaker deel aan stemmingen dan andere EU-landen. De NRC maakt hier een verhoudingsgetal van en concludeert dat vanwege de Nederlandse opstelling Nederland effectief meer dan 31 zetels gebruikt, namelijk 34.
Afgelopen zaterdag publiceerde de NRC een verhaal waaruit blijkt dat Nederlandse EU-parlementariërs meer dan veel andere EU-landen gebruik maken van hun lidmaatschap. Ze zijn vaker aanwezig op de zittingen en nemen vaker deel aan stemmingen dan andere EU-landen. De NRC maakt hier een verhoudingsgetal van en concludeert dat vanwege de Nederlandse opstelling Nederland effectief meer dan 31 zetels gebruikt, namelijk 34. Andere landen, met name Italië, scoren veel lager, en hebben daardoor ‘effectief’ minder zetels dan ze feitelijk toegewezen zijn. De NRC noemt met name Hans Blokland als voorbeeld van iemand die vaak aanwezig is en vaak aan de stemmingen deelneemt, zodat de invloed van Nederland relatief groot is.

In een ander artikel (ook in het Zaterdags Bijvoegsel) beschrijft de NRC het belang van de ‘degelijke diesels’. Dit zijn EU-parlementariërs die door hun ervaring meer inbreng hebben dat parlementariërs die nog maar kort lid zijn van het EU-parlement. Juist de complexiteit van de EU-regelgeving maakt het van groot belang dat er leden zijn met veel ervaring. Zij krijgen vaak rapporteurschappen toegewezen, die wezenlijk het EU-beleid beïnvloeden.
Opnieuw wordt Hans Blokland als lichtend voorbeeld genoemd. Hij heeft de afgelopen jaren veel rapporteurschappen gekregen, zoals de ChristenUnie-SGP lijsttrekker daarover ook op z’n website schrijft. Volgens het artikel is het vrijwel ondenkbaar dat iemand met weinig ervaring rapporteurschappen krijgt toegewezen.

Uit deze NRC-onderzoekjes blijkt dus niet alleen dat Blokland een stem meer dan waard is, ook wordt impliciet gewaarschuwd voor veel leden die weinig ervaring hebben. Dat ondermijnt de invloed en controlefunctie van het EU-parlement.
Labels
Europa
In de media

«Terug