

petervdalen Cypriotische regering redt Popular bank met 1,8 mrd Euro. Is veel: 10% van bruto binnenlands produkt. Is dit genoeg? Volgen er meer?
Vandaag, 15:06petervdalen Opmerkelijke naam van nieuwe Griekse premier: Pikrammenos. Vertaald: verbitterd. Tsja dat zijn inmiddels velen, in én buiten Griekenland
Vandaag, 15:03petervdalen In Spanje stijgt de spanning: velen hebben laatste dagen hun bankrekeningen leeggehaald, met name bij Bankia
Vandaag, 15:00petervdalen Griekse verkiezingen: zondag 17 juni. Vermoedelijk halen vele Grieken op de laatste werkdag daar voor = 15 juni, hun bankrekeningen leeg
Gisteren, 18:46petervdalen Cyprus volgt situatie in Griekenland nauwkeurig. Als in Athene de Euro omvalt wordt het hier in Nicosia ook héél moeilijk
Gisteren, 18:38petervdalen Griekse president Papoulias: mensen halen geld van de bank omdat angst kan omslaan in paniek (Cyprus Mail, 17-05)
Gisteren, 06:45petervdalen Uiteenvallen Eurozone komt snel nabij: Grieken haalden deze week op 1 dag 800mln Euro van de bank. O.a. naar rekeningen op Cyprus
Gisteren, 06:43
Een lichtpunt is zeker dat de Congolese presidentiële garde in samenwerking met de politie ruim een week geleden plunderende regeringssoldaten heeft opgepakt. Dit is een hoopgevend teken van een begin van ordehandhaving van Congolese overheidszijde. Belder riep op tot volledige Europese aanmoediging en ondersteuning van deze positieve ontwikkeling.
Daarnaast is het eveneens een lichtpunt dat rebellenleider Nkunda er tot dusverre niet in lijkt te zijn geslaagd de Tutsi´s in Zuid-Kivu voor zijn machtsaspiraties te mobiliseren respectievelijk te rekruteren. Belder: "Mijn zegsman ziet dat als uiting van een Tutsi-identificatie met de Congolese staat én burgerbevolking."
Een derde lichtpunt zijn de kerkelijke verzoeningsinitiatieven op lokaal en provinciaal niveau. Bij deze platforms zijn naast de traditionele autoriteiten (de stammenvertegenwoordigers) evengoed de gekozen autoriteiten actief betrokken. Deze platforms in Noord- en Zuid-Kivu verdienen, aldus Belder, tweeledige Europese steun: financiële hulp en deskundige inbreng bij conflictoplossing.
Voor humanitaire hulpverlening in beide Kivu-gebieden is het van cruciaal belang de lokale autoriteiten in te schakelen. Alweer beide groepen van plaatselijke gezagsdragers: traditionele stamvertegenwoordigers alsmede de gekozen autoriteiten. Deze gezagsstructuren, alle oorlogsontwrichting ten spijt, blijven zelfs onder vluchtomstandigheden functioneren, vertelde Van Til namelijk uit eigen ervaring.
Belder pleitte er daarom dringend voor om de schare vluchtelingen in de dorpen van Noord- en Zuid-Kivu en de dorpsbewoners zelf van contant geld te voorzien. Want, in de woorden van Van Til, "Als je geld hebt, kun je altijd aan eten komen. Wonderlijk genoeg is er altijd ergens markt. In Congo is het werken met cash hand-outs, het weggeven van geld, goed mogelijk. Het maakt de bevolking niet afhankelijk. Zij kan nu zelf beslissen waar zij haar geld aan besteedt. Je stimuleert de lokale economie en maakt er ook meteen gebruik van. Om dat goed te laten verlopen, gaan wij praten met de gekozen dorpscomités dat de meeste hulpbehoevenden in kaart zal brengen."
Belder concludeerde dat zo´n hartverwarmende, op verzoening gerichte Europese inzet nodig is: "Dan is er toekomst voor Noord- en Zuid-Kivu, ja voor de hele Congo!" Vanzelfsprekend acht de eurofractie het van prioritair belang dat de internationale gemeenschap alles in het werk stelt de gewelddadigheden te laten beëindigen, conform al eerder gemaakte afspraken. Dringende noodzaak daarvoor is een robuuster mandaat en capaciteitsversterking van de al aanwezige VN-missie.