Twitter

  • petervdalen Cypriotische regering redt Popular bank met 1,8 mrd Euro. Is veel: 10% van bruto binnenlands produkt. Is dit genoeg? Volgen er meer?

    Vandaag, 15:06
  • petervdalen Opmerkelijke naam van nieuwe Griekse premier: Pikrammenos. Vertaald: verbitterd. Tsja dat zijn inmiddels velen, in én buiten Griekenland

    Vandaag, 15:03
  • petervdalen In Spanje stijgt de spanning: velen hebben laatste dagen hun bankrekeningen leeggehaald, met name bij Bankia

    Vandaag, 15:00
  • petervdalen Griekse verkiezingen: zondag 17 juni. Vermoedelijk halen vele Grieken op de laatste werkdag daar voor = 15 juni, hun bankrekeningen leeg

    Gisteren, 18:46
  • petervdalen Cyprus volgt situatie in Griekenland nauwkeurig. Als in Athene de Euro omvalt wordt het hier in Nicosia ook héél moeilijk

    Gisteren, 18:38
  • petervdalen Griekse president Papoulias: mensen halen geld van de bank omdat angst kan omslaan in paniek (Cyprus Mail, 17-05)

    Gisteren, 06:45
  • petervdalen Uiteenvallen Eurozone komt snel nabij: Grieken haalden deze week op 1 dag 800mln Euro van de bank. O.a. naar rekeningen op Cyprus

    Gisteren, 06:43

Steun de petitie voor zondagsrust!

Website van de ECR Group

Website van de ECPM

Te gast in het EP


zijaanzicht vlaggen tour
Foto bij speech Wit-Rusland
     

Bijdrage van Bas Belder aan debat over situatie in Belarus

woensdag 08 oktober 2008 11:10

MdV,

Veel burgers van Wit-Rusland hopen op een verbetering van de betrekkingen met de Europese Unie met als gevolg een positieve hervormingsdynamiek in eigen land. Dat verlangen steun ik van ganser harte! Daarom ook dienen alle Europese Instellingen, met behoud van eigen politieke geloofwaardigheid en onder strikte condities (zie par. 10 van de resolutie), geleidelijke toenadering tot Minsk te zoeken.

Een belangrijke concrete stap in deze richting acht ik de aanpassing, dat wil zeggen de verlaging (par. 13 van de resolutie) van de Europese visakosten voor Wit-Russen (momenteel 60 euro) aan het huidige niveau voor Oekraïeners en Russen (35 euro). Graag verneem ik wat Raad en Commissie van dit voorstel vinden!

In de paragrafen 7 en 8 van de gezamenlijke ontwerpresolutie roept ons Huis terecht op tot werkelijk democratische verkiezingen én het respecteren van de mensenrechten in Belarus. Mijn punt van kritiek is dat het EP deze oproepen uitsluitend richt tot de regering van Wit-Rusland. Alsof het nieuwe parlement in Minsk -let wel medewetgever- er gewoon niet toedoet! Collega's, laten wij vanuit onze verantwoordelijkheid het parlement van Belarus sterken in zijn zware taak. Kortom, het EP moet absoluut niet meegaan in een marionettenrol voor zijn natuurlijke gesprekspartner in Minsk!

Labels
Bijdragen

«Terug